Slávistická garda ostrostřelecká II (7.11.2015)

II.ročník přátelského střeleckého klání

střelnice Čelákovice

7.11. 2015

 

 

A. Všeobecná ustanovení:

Druh soutěže: Střelecká soutěž jednotlivců

Pořadatel a organizátor: Aktivní zálohy armády ČR

a OP Slavie Praha, odbočka Kolín https://opskolin.webnode.cz/slavisticky-shooter/

 

 

B. Technická a bezpečnostní ustanovení:

Účast v soutěži není podmíněna členstvím v Odboru přátel Slavie Praha či v jiné organizaci ani vlastnictvím zbrojního průkazu (ZP). Ti účastníci soutěže, kteří nejsou jeho držiteli, budou střílet pod dohledem držitelů ZP. Podmínkou účasti je dovršení věku 18-ti let, a to nejpozději v den konání soutěže.

 

Účastníci soutěže jsou povinni zachovávat bezpodmínečnou kázeň, řídit se propozicemi závodu, pokyny rozhodčích a zejména povely řídícího střelby!

 

Všichni soutěžící jsou při střelbě povinni používat ochranu zraku a sluchu (lze zapůjčit).

Osoby zdržující se v prostorách střelnice jsou povinny dodržovat její provozní řád.

Pořadatel a organizační výbor má právo v průběhu závodu upravit propozice, pokud si to vyžádá vzniklá situace.

 

Zbraně a střelivo:

Útočná puška Sa vz. 58, ráže 7,62 v úpravě pro civilní použití – samonabíjecí. Soutěžící mohou použít vlastní zbraně i střelivo. Účastníkům závodu, kteří nevlastní zbraň, budou zbraně zapůjčeny na místě, střelivo lze zakoupit přímo na místě závodu.

 

Disciplíny: střelba jednotlivými ranami na různé druhy terčů – podrobnosti budou uvedeny v rámci poučení o bezpečnosti přímo na místě.

 

C. Organizační ustanovení

Zápis k soutěži 8.00 až 8.45 hod. Vlastní zahájení v 8.45 hod.

Střelba bude probíhat pod dohledem zkušených střelců, příslušníků armády a policie, kteří budou připraveni kdykoli soutěžícím pomoci a poradit.

 

Startovné: 250,- Kč/os. - plus je třeba počítat cca 200,- Kč na střelivo a něco na nákup občerstvení (obvykle grilované maso a klobásky, ale najdou se i sladkosti).

Doprava: vlastní - viz přiložený plánek nebo dle https://www.ssk.celakovice.cz

poloha střelnice - 50.1478953N, 14.7358039E

 

Občerstvení bude možno zakoupit v prostorách střelnice.

 

Po dobu soutěže platí absolutní zákaz konzumace alkoholu. Nerespektování tohoto zákazu je důvodem k okamžité diskvalifikaci bez nároku na vrácení startovného.

 

Za organizační výbor: Tomáš Petráň e-mail:slaviashooter@seznam.cz

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Slávistická garda ostrostřelecká I (7. 9. 2013)

Aktuálně k 18.8.2013:

termín akce: sobota 7. září 2013

prezence od 8:30

místo konání: střelnice Kluky u Kutné Hory

Detailní informace najdete v propozicích předsedy organizačního výboru Tomáše Petráně, popřípadě žádejte informace a hlaste účast na mailu: slaviashooter@seznam.cz. Uzavírka přihlášek 31. srpna, později jen se svolením a po dohodě s předsedou organizačního výboru Tomášem Petráněm.

 

 - Propozice -  aktualizace k 18.8.2013 final_propozice.pdf (385033)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Milí slávističtí přátelé - ostrostřelci.

Na základě Vašich dosavadních ohlasů na předběžný průzkum zájmu, dostává nápad zorganizovat malé přátelské klání ve střelbě pomalu, ale jistě jasnější obrysy. Hned na úvod chceme zdůraznit, že soutěž je určena pro každého, bez rozdílu pohlaví a až na níže uvedené výjimky i bez rozdílu věku. Vůbec nezáleží na tom, zda máte zbrojní průkaz či nikoli, záleží jen na tom, zda máte chuť si zasoutěžit.

Začínáme upravovat konečnou podobu soutěže a s těmito úpravami bychom Vás rádi průběžně seznamovali. Zde je stručný popis:Termín:

Některá sobota v září nebo v první polovině října 2013. Upřesnění bude podle kapacity střelnice a také podle rozlosování ligového ročníku 2013 – 2014. Zatím můžeme jen sdělit, že to určitě nebude 28.9.2013.

Disciplíny:

Velkorážní pistole na 25 m a dlouhá malorážka na 40 m v různých polohách, ale z jedné palebné čáry a bez pohybu. Počet ran bude upřesněn podle počtu účastníků, abychom se vešli do nějakého proveditelného časového rámce. Rozhodně si každý účastník vystřelí několik desítek ran, ale u žádné disciplíny ne více než 50, a to včetně nástřelu. Bude samozřejmě možné přihlásit se do obou disciplín nebo i jen do jedné. Terče ještě nejsou definitivně určeny, ale zřejmě použijeme klasický terč malorážkový, pistolový mezinárodní terč 50/20, případně terč „nekrytě ležící figura s kruhy“. 

Zbraně:

Předpokládá se, že se zúčastní především ti, kteří zbraň vlastní a budou tedy střílet ze své zbraně. Nicméně, vzhledem k zájmu i mezi „nestřelci“, budou na střelnici připraveny k zapůjčení jak malorážky, tak i pistole pro každého zájemce.

Vybavení:

Žádné speciální vybavení nepotřebujete, jen chuť si zastřílet nebo to alespoň zkusit. Pro pistoli jsou nezbytné chrániče sluchu. Na místě jich bude několik

 k zapůjčení, nicméně lze si za cca 5,- Kč zakoupit v každé lékárně měkké špunty do uší.

Ti, kdo nemají vlastní zbraň a budou střílet ze zapůjčené, musí počítat i s úhradou za spotřebované střelivo. Cena nábojů do malorážky je cca 1,20 Kč/ks, u pistolových nábojů počítejte s cenou v rozmezí 4,50 – 5,50 Kč/ks podle ráže a typu náboje

 

Odborné zajištění:

Na místě budou zkušení střelci – profesionálové z řad policie. Z toho vyplývá, že ani ten, kdo nikdy nedržel zbraň v ruce, nemusí mít obavy a může se zúčastnit. Držitel ZP si sebou samozřejmě může vzít kamaráda a starat se o něj během střelby sám. V žádném případě však nebude umožněna střelba z pistole dětem!!! Pro pistoli předběžně počítáme s věkovou hranicí min. šestnácti let  – bude upřesněno.

 

Startovné:

Konkrétní částka bude upřesněna podle počtu zájemců – čím více soutěžících, tím bude nižší. Předpokládáme, že by výše startovného mohla činit 100 až 200,- Kč na jednu disciplínu.

 

Ostatní:

Pokud se zúčastní alespoň 20 střelců, bude na místě možno zakoupit nejen běžné občerstvení (limonáda, párek, sušenka, po soutěži i pivo), ale rovněž oběd a pro případné zájemce existuje i možnost přespání v pokojích přímo na střelnici.

 

Přihlášení do soutěže:

Čím dříve, tím lépe. Je samozřejmě jasné, že dokud nemáme pevný termín, nelze se závazně přihlašovat. Kvůli vytížení střelnice,

 stanovení startovného, zajištění cen, zbraní, atd. bychom Vás však chtěli požádat o zaslání alespoň předběžného počtu zájemců nejdéle do konce května 2013 na mail: slaviashooter@seznam.cz  - viz přiložený formulář.

 

Sledujte naše webové stránky, kde budeme zveřejňovat aktualizované informace.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na příjemné setkání s vůní střelného prachu.

 

Tomáš Petráň

 

______________________________________________

20.3.2013

Vážení přátelé Slavie,

jak jistě všichni víte, potýká se náš milovaný fotbalový tým již dlouhou dobu s velkým až chronickým problémem - nemáme střelce. Proto jsme se rozhodli pomoci našemu realizačnímu týmu tento problém vyřešit a najít toho nejlepšího střelce mezi námi. 

 

Kolínský OP má v plánu uspořádat v roce 2013 - asi po letních prázdninách - první ročník střeleckého poháru, jehož pracovní název je "Slávistická garda střelecká".  (pozn. původní zkoušený termín Slávistický shooter opuštěn) 


Místem konání bude buďto střelnice SSK Kolín (https://sskkolin.czweb.org/Komercni-strelba.html) nebo střelnice Kluky (https://strelnicekluky.webnode.cz/). Kolínská je větší, na Klukách je zase přátelštější a klidnější prostředí, navíc se slávistickým správcem.

 

Střeleckých disciplin je mnoho a je jisté, že nedokážeme vyhovět každému. Přesto, či spíše právě proto Vás prosíme, pokud máte zájem se takové soutěže zúčastnit, pošlete nám zpět vyplněný jednoduchý dotazník, který stáhujte níže na této stránce.  

Napište nám, kolik lidí má zájem se zúčastnit a jaké zbraně si můžete přivést.

Podle Vašich i našich možností pak zvolíme disciplínu/-y. 

Pokud vlastníte dlouhou malorážku a chcete s ní soutěžit, prosíme ještě o sdělení, zda ji máte vybavenou i optikou.

Naším záměrem je zatím soutěžit jen s klasickými otevřenými miřidly nebo s dioptrem, aby nebyli znevýhodněni ti, kteří puškohledy a podobné vymoženosti nevlastní. 

Půjčení malorážek jsme schopni zajistit všem zájemcům, i když nemají zbrojní průkaz.

Na první pokus zřejmě zůstaneme u prosté střelby na klasický terč, nicméně pokud bude zájem, můžeme v budoucnu připravit různá zpestření např. ve stylu taktické malorážky či LOS.

 

Děkujeme Vám za Váš čas a těšíme se na přátelské setkání s vůní střelného prachu, samozřejmě následované i příjemným posezením.

Dotazník a veškerou další korespondenci k soutěži zašlete na mail Tomáše Petráně, který bude pohár organizovat -slaviashooter@seznam.cz   

 - dotazník stahuje zde -  (formát "xls")

- upoutávkový leták ke stažení zde - (formát "docx")