Slávistické bowlení 2023

29.04.2023 20:06

K účasti se přihlásilo sedm týmů s pěti odboček Odboru přátel Slavie.

Přičemž boj o vítězství se měl takto.
V prvním kole 506 bodů Českotřebovských podložil nejvyšším náhozem dnes 204 bodů Olda Severa a 156 bodů Jany Severové byl druhý nejvyší nához mezi ženami. Brandýs táhl Petr Tomášek, 191 bodů v prvním kole byl druhý nejvyšší nához dne, Brandýs dohromady zapsal 440 bodů.
Po druhém kole držela o sedm bodů první místo stále Česká Třebová, Jana Severová udržela výkonnost 154 body, Brandýs však zabral 167 body Mirka Šilara i zlepšením Dany Tomáškové.
Třetí kolo znamenalo Třebovským přineslo jen 341 bodů a to nakonec na vítězství nestačilo. Petr Tomášek potvrdil roli nejlepšího hráče turnaje, průměr 183 bodů, Mirek Šilar ze stejného týmu měl průměr 157 bodů. Brandýs celkem dosáhl 13662 bodů v devíti hrách, Česká Třebová 1267 bodů.

Do ročního držení tak získali novou putovní trofej - červenobílou kuželku - přátelé z Brandýsa nad Orlicí. Zároveň tím obhájili loňské vítězství.
V historické tabulce turnajových prvenství vedou Rokycany  s počtem devíti, Brandýs zvítězil pětkrát, jednou Česká Třebová.

V souboji o třetí místo - které obhajovala odbočka Kolín - si "domácí" po prvním kole vedli nejlépe - k 375 bodům je táhl Václav Smetana, těsně za nimi s 360 body pod vedením Dušana Línka (161 bodů!) Žehušice, v těsném dohledu Veleň s celkem 355 body. Trhák Jany, Pavla a Jirky s celkem 440 body nikdo nezachytil. A ačkoliv Kolín zkoušel ještě finišovat např 157 body Petr Malého, Jana Tomčišinová nejvyšším náhozem turnaje mezi ženami - 159 body pro Veleň bronzovou ozici uhájila! Kolín bramborový.

Vikingové v prvním kole spíše bojovali o šesté místo s Kolínem II. Po druhém kole už ale prostoupili těsně na místo páté a to v posledním kole uhájili 958 body.
Za nimi Žehušice 922 body a pořadí turnaje uavřel tým Kolín II 885 body.

Jedna část našich bowlingových setkání patří sportu, čiliže bowlingu. Odměníme nejlepší individuální i týmové výkony.
A pak si rozdělíme různé ceny, kde za přispění fanshopu proSlavisty.cz ale mnoha soukromých přispěvatelů jedná se o vskutku rozličné pošetilosti. Tipuji, že nejúspěšnější v této fázi odměn byli Veleňští přátelé.
Společná fotka byla správným vrcholem pohodového setkání, kde každý svým dílem přispěl ke zdařilosti. Díky vám všem za to.
Mnozí jsme ještě poseděli, podiskutovali a přímo či zprostředkovaně díky Vikingům sledovali utkání žen Slavia - Liberec 5:1.

Slavii a bowlingu zdar. A zase někdy, někde... společně ;-)
za pořádající OPS Kolín - Michael Janáčk

Patnácté bowlingové odbočkové jednání, hrané též pod názvem Potkali se u Kolína, se odehrálo v sobotu 29. dubna 2023 v odpovídajícím sportovním zařízení v Kutné Hoře - Sedlci.  K účasti se přihlásilo sedm týmů z pěti odboček Odboru přátel Slavie.

V prvním kole 506 bodů Českotřebovských podložil nejvyšším náhozem dne - 204 bodů - Olda Severa a 156 body Jana Severová (druhý nejvyší nához mezi ženami). Brandýs táhl Petr Tomášek, 191 bodů v prvním kole byl druhý nejvyšší nához dne, Brandýs dohromady zapsal 440 bodů.
Třetí kolo Třebovským přineslo jen 341 bodů a to nakonec na vítězství nestačilo. Petr Tomášek potvrdil roli nejlepšího hráče turnaje  s průměrem 183 bodů, Mirek Šilar ze stejného týmu měl průměr 157 bodů, druhý nejlepší hráč. Brandýs celkem dosáhl 1362 bodů v devíti hrách, Česká Třebová 1267 bodů.

V souboji o třetí místo - které obhajovala odbočka Kolín - si "domácí" po prvním kole vedli nejlépe - k 375 bodům je táhl Václav Smetana, těsně za nimi s 360 body pod vedením Dušana Línka (161 bodů!) Žehušice, v těsném dohledu Veleň s celkem 355 body. Trhák Jany, Pavla a Jirky s celkem 440 body ve druhém kole nikdo nezachytil. A ačkoliv Kolín zkoušel ještě finišovat např 157 body Petr Malého, Jana Tomčišinová nejvyšším náhozem turnaje mezi ženami - 159 body pro Veleň bronzovou ozici uhájila! Kolín zůstal pod bednou.

Vikingové v prvním kole zdánlivě bojovali o šesté místo s Kolínem II. Po druhém kole už postoupili těsně na místo páté a to v posledním kole uhájili 958 body.
Za nimi Žehušice 922 body a pořadí turnaje uzavřel tým Kolín II 885 body..

A pak si rozdělíme různé ceny, kde za přispění fanshopu proSlavisty.cz a mnoha soukromých přispěvatelů jedná se o vskutku rozličné pošetilosti. Tipuji, že v této fázi získávání odměn byli nejúspěšnější Veleňští přátelé.