Rovina u Kolína 2012

19.08.2012 21:30

Počasí si člověk nepředplatí. Ani si nezajistí míru jeho kvality. Takže tak trochu s pokorou jsme vyhlíželi předem vytipovaný letošní termín naší kolínské cykloakce. A s námi slávisté z Brandýsa a Veleně. 

 
Počasí po rozmarech loňských a předloňských navrátilo se k své dokonalosti. Kolem 33 stupňů, na obloze ani mráček. To člověk přivítal každý stín a možnost občerstvení nejen svým iontovým nápojem. Přičemž všeho bylo po naší trase dostatek.
 
Na startu v Kolíně lehce po 10. hodině 23 cyklistů, jednoho nejmenovaného nedělního spavce jsme přibrali po trase. U Velkého Oseka se odloučila první skupinka, to když voda děti uchvátila. U soutoku Labe a Cidliny jsme všichni doplnili tekutiny, pak někteří lákadlům v Poděbradech dali přednost. 
 
Nakonec nečekaných a z hlediska historie cykloakce nově rekordních (vlastně o jednoho proti loňsku) 15 cyklistů sešlo se u hradeb nymburských. Udělali jsme společné foto. Pak Postřižinské pivo od místního sparťana opět po roce si dali. Pamatoval si nás. A veselé špičkování se zdejšími štamgasty na chvíli zaplnilo jeho hospůdku. I jejich potleskem našim barvám a našemu slávistickému odhodlání. Takže za rok se tam prý zase musíme zastavit, už se na nás těší. Bar caffe Eliška se to tam snad jmenuje.
 
Tempo zpět jsme nasadili špičkové. Však to jelo po té rovině skoro samo. V Poděbradech jsme na zmrzlinu a na kolonádu k fontáně zavítali. Jiní u dobrého jídla a pití Na Střelnici spokojeně meškali. 
 
A pak už cestou zpět peloton ve dvou skupinách pílil. Až se zase v jedno slil u Zimního stadionu v Kolíně. Jako loni tam z nás radost měli. Ale hlad i žízeň jsme dostatečně zahnali snad všichni. 
 
Promýšleli jsme i další akce v čase blízkém. Zvláště o cykloakci našich brandýských přátel jsme se  bavili. Sobota 1. září. Když tam jede člověk trochu chytře, hlavou a s rozmyslem, tak tam nejsou ani  ošklivé kopce. Ale o nějaké rovině, to se tam mluvit nedá.
 
Ta jediná a pravá, ideální k našemu společnému ježdění ve slávistických barvách, je prozatím jen v Kolíně. Vlastně u Kolína... 
 
Závěrem díky všem za třetí vydařený společný cyklovýlet! Nymburk byl námi dobit a hlavní smysl naší  cykloakce (tedy výjezd na kole v barvách Slavie) opět naplněn! 
 
Kilometry - zpáteční trasa - Kolín - Nymburk 55 km, Kolín - Poděbrady 40 km, Kolín - Velký Osek 20 km.
Zastoupení - OPS Brandýs n/O 8, SKS Veleň 4, Chrudim 1, Kolín a okolí 11.
 
Fotogalerie: Tomáš Petráň, Michael Janáček
 
Slavii zdar, Michael Janáček