Grilování ve Veleni

31.08.2013 23:23

Na sobotu 31. srpna jsme z Kolína už dlouho dopředu byli zváni našimi slávistickými přáteli z Veleně ke společné akci. Myšlenek bylo mnoho. Ale třeba takový návrh fotbálku či něčeho podobného v Kolíně nezapůsobil. Ani petanque nikoho neoslovil. Takže tři mušketýři z OPS v Kolíně J. Krula, M. a T. Janáčkovi, doplněni nečlenkou BJ vyrazili do Veleně reprezentovat alespoň společensky. V jídle a pití. 

Snad nám to šlo dobře. Grilované prasátko bylo dokonalé, Jirka mohl v hojnosti testovat Bernarda a ani po posledním kole nehodnotil jinak, než pochvalně! Všeho na zahrádce u Tomčišinů bylo dostatek. A když třeba nebyla po ruce vtipná historka, začali jsme vzpomínat na všeliké zážitky typu nedávného ligového utkání Slavia - Teplice (výsledek je tajný), či jiné historické neúspěchy naší Slavie..... Což nás opět dostalo do dobré nálady a diskuze vířila v novém proudu. 

Jak dlouho vlastně, to nevíme. My museli kvůli dětem po osmé hodině odjíždět. Ba, že neradi.

Že to byla nádherná akce, to si buďte jisti! A děkujeme za pozvání i hostitelství rodině Tomčišinů, Jardovi Švejdovi za skvělé masíčko z grilu, za slávisticky bujarou společnost všem slávistům z Veleně, Honzovi Čapkovi a Láďovi Kindovi z Libiše. 

Jestli je ve Slavii zle nedobře, pak mezi slávisty nikoliv. Díky za to!